Reklama
  • Środa, 8 marca (15:00)

    Edyta Górniak rozwija talent syna

Po ojcu i matce Allan odziedziczył wyjątkowe muzyczne uzdolnienia. Piosenkarka widzi w nim wielki potencjał.

Niemal codziennie zaskakuje ją swoją muzyczną wrażliwością. Potrafi nie tylko zagrać kompozycje innych muzyków, ale sam tworzy własne. Bardzo dojrzałe, jak na 12-latka. Utwory, które Allan jako DJ Darky udostępnił w internecie, wzbudziły wielkie zainteresowanie, a Edytę Górniak (45) skłoniły do rozwijania talentu jedynaka. Jak udało się nam dowiedzieć, natychmiast po powrocie do USA gwiazda zapisała go do szkoły muzycznej.

Reklama

– Allan uczy się w Kalifornijskim Instytucie Sztuk. Chodzi na zajęcia z komponowania, szlifuje grę na fortepianie i śpiewa – zdradza „Na żywo” znajoma Górniak. – Nauczyciele bardzo go chwalą, a matka jest z niego niezmiernie dumna – twierdzi nasz informator.

To ojciec uczył go podstaw muzyki

Muzyczne zdolności Allan odziedziczył nie tylko po matce, ale także po ojcu, muzyku Dariuszu K. (40). Gdy jego rodzice byli jeszcze małżeństwem, chłopiec dorastał w domu w Milanówku, gdzie zawsze rozbrzmiewały piękne dźwięki. To tata uczył go grać na perkusji, wprowadzał w tajniki muzyki.

– Dla niego największa kara to zakaz wejścia do studia – opowiedział w wywiadzie ojciec Allana. Zdradził także, że chłopiec chętnie muzykował wraz z dziadkiem. – Tata gra na basie, Allan na perkusji. Ale syn powiedział mi ostatnio: „Wiesz tata, chyba zwolnię dziadka z zespołu, bo nie przychodzi na próby” – śmiał się muzyk.

Rozwód rodziców, a potem aresztowanie ojca wpłynęły negatywnie na zdolnego chłopca. Ale miłość do muzyki, zapisana w genach, znów dała o sobie znać. – Edyta dostrzegła, jak zdolne ma dziecko i zrobi wszystko, by pomóc rozwijać ten talent – twierdzi znajoma gwiazdy.

Mieszkając w USA, Allan ma szansę na wszechstronny rozwój. Znajomi matki, wśród których są znakomici muzycy, mogą pomóc mu rozwinąć skrzydła.

K. Wieczorek

Na żywo

Zobacz również

  • Tegoroczne święta i sylwester były wyjątkowe dla Edyty Górniak (44). I nie chodzi tu o występ artystki na imprezie sylwestrowej organizowanej i transmitowanej przez TVP2. Piosenkarka postanowiła... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.